OBJEDNAT
KONZULTACI

Postup léčby

Protonové centrum v Praze patří mezi špičková světová zdravotnická zařízení a zároveň je nejmodernějším protonovým pracovištěm v Evropě. Přestože je pražské Protonové centrum určeno především českým pacientům, jeho služby již vyhledali klienti z 25 zemí světa. Navíc zkušeností tuzemských expertů využívá také řada zahraničních pracovišť.

Čeští odborníci z Protonového centra v Praze založili spolu s podobnými centry ve Vídni, Krakově a Uppsale skupinu PACS zaměřenou na protonovou terapii. Tím položili základy pro budoucí spolupráci a vývoj metodiky této nejmodernější radioterapie. Centrum je též školicím pracovištěm pro odborníky z jiných zemí, spolupracuje s 1. lékařskou fakultou UK, Fakultou jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT a řadou zahraničních vzdělávacích institucí.

Krok 1
Vstupní vyšetření

Prvním krokem v Protonovém centru v Praze je pečlivé vyšetření klienta. 
Lékař – specialista se Vám bude pečlivě a diskrétně věnovat. Vysvětlí Vám podrobnosti protonové léčby a její výhody a samozřejmě zodpoví každou Vaši otázku.

Vstupní vyšetření je ZDARMA.

Objednat se k nám můžete na čísle 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na www.ptc.cz nebo napište na pacient@ptc.cz

Krok 2
Diagnostika

Garantujeme špičkovou kvalitu léčby, pro níž je klíčové podrobné diagnostické vyšetření. Využíváme tu nejmodernější diagnostiku v podobě počítačové tomografie (CT), magnetické rezonance (MR) a pozitronové emisní tomografie v kombinaci s počítačovou tomografií (PET/CT). Diagnostika je součástí prvotřídního servisu, který poskytujeme našim klientům, pacient přitom na toto vyšetření nečeká.

Krok 3
Plánování

Výsledkem diagnostiky je přesná lokalizace nádoru. Jednoznačnou výhodou protonové terapie je dokonalé zacílení paprsku, které chrání zdravé tkáně a zvyšuje dávku záření přímo do nádoru. V rámci plánování je nutné, aby naši experti z oddělení klinické fyziky připravili podrobné ozařovací plány ušité pacientovi přímo na míru. K tomu potřebují tři až pět dnů – výsledkem je detailní popis vlastní léčby, který určuje, z jakých směrů a jakou intenzitou bude paprsek nádor ozařovat.

Krok 4
Léčba

Samotná léčba probíhá ambulantně a pacient dochází do Protonového centra na pravidelné návštěvy. Před každým ozařováním je klíčová tzv. verifikace, tedy ověření ozařovacích plánů, polohy pacienta a všech dat, podle nichž se celé ozařování řídí. Minimálně jednou týdně kontrolují lékaři průběh léčby a zdravotní stav pacienta.

MAXIMÁLNÍ KOMFORT

Komfort během léčby zajišťuje speciálně vyškolený tým, jehož členové provedou pacienta celým procesem, poradí, sdělí potřebné informace a jsou nablízku, když potřebuje jakoukoli pomoc.

MAXIMÁLNÍ SOUKROMÍ

Pro soukromí děláme vše – pacient i jeho doprovod může využít privátní místnost s telefonem, internetovým připojením, televizí, kávovarem a minibarem.

 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Stáhněte si a prolistujte náš pravidelný newsletter
Proton news

protonnews-2016-06 protonnews-2016-11 protonnews-2016-06 protonnews-2016-06   

Všechna vydání Proton News naleznete zde.